Php

PHP (açılımı PHP: Hypertext Preprocessor) geniş bir kitle tarafından kullanılan, özellikle sanal yöreler üzerinde geliştirme için tasarlanmış HTML içine gömülebilen bir betik dilidir.

CrytoTap Browser
...
PHP ile Barkod veya QR Kod Oluşturma

Php

İyi çalışmalar arkadaşlar, Stoklu E-ticaret sitesi sahibi olduğunuzu varsayalım. Elinizde bir sipariş numarası var ve bu numaraya göre barkod veya QR kod oluşturmanız gerekebilir.

Devamını oku
...
Php ile Telefon Numarası Formatlama

Php

Sizlere kolaylık olması açısından bir fonksiyon hazırlayıp ondan geçirdiğinizde istediğiniz şekilde formatlanmış olarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
...
PHP ile HTML GZIP Sıkıştırma

Php

PHP İle HTML GZIP Sıkıştırma, genelde SEO uzmanlarının Page Speed testlerinde “Gzip sıkıştırmasını etkinleştir” hatası ile karşısına çıkan, bilenler için kolay bilmeyenlerin kafasını fazlasıyla karıştıran bir terimdir.

Devamını oku
...
Php ile CSS Kodlarını Sıkıştırma

Php

İlk önce bu sıkıştırma işleminin faydasından bahsedelim. Sıkıştırma sayesinde css dosya boyutunda ciddi derecede azalma görülebilir.

Devamını oku
...
Php Pdo Dinamik Sitemap Oluşturma

Php

Php ile siteniz için dinamik sitemap (site haritası) nasıl oluşturulur görelim. Bu basit işlemle kolayca sizde site haritanızı oluşturabilirsiniz.

Devamını oku
...
PHP URL Düzenleme Fonksiyonu

Php

Geliştirme aşamasında site içi urllerde genellikle localhost 127.0.0.1 gibi url adresleri kullanırız. Bu durumda projeyi canlıya alırken kırık link ve daha bir çok hataya neden olabilir.

Devamını oku
...
PHP KDV Hesaplama Fonksiyonu

Php

E-ticaret projelerinde genellikle kullanılan basit iki fonksiyon ile kolaylıkla sorunsuz ve hatasız olarak KDV işlemlerini sizde gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını oku
...
Php Gerçek IP Adresini Alma Fonksiyonu

Php

Web sayfasına giren kullanıcının ip adresini alma, yazdırma ve daha sonra güvenlik için kaydetme önemli olabilir.

Devamını oku
...
Php İki Tarih Arası Süreyi Hesaplama Fonskiyonu

Php

DATETIME formatındaki iki tarih arasında geçen süreleri gün ve saat olarak veren kısa fonksiyonları sizinle paylaşmak istedim.

Devamını oku
...
Php PDO Kullanımı

Php

PDO, hafif ve tutarlı bir arayüzdür. PHP ile veritabanlarımıza erişirken yardımcımız olan ve desteklediği onlarca veritabanı sürücüsü ve kullanım kolaylığı ile tercih edilmektedir.

Devamını oku
  • Kategoriler