Ninite Nedir ve Nasıl Kullanılır?

 • Yazar Mehmet Kaplan
 • 3 yıl önce
 • 1010
 • 5 Dakika
CrytoTap Browser

Nedir ?

Ninite, kullanıcıların tek bir bilgisayara birden fazla yazılım programını tek seferde yüklemelerini sağlayan, kullanımı kolay bir çevrimiçi hizmettir.

Bunu, kendiniz yapmak yerine, önce indirdiğiniz ve uygulamaları bu şekilde yöneten bir program kullanarak yapar. Uygulama yükleyicisi, toplu uygulamaları güvenilir ve güvenli bir şekilde indirmenin hızlı ve kolay bir yoludur.

Ninite sadece Windows sistemlerde çalışır.

Neden Ninit Kullanmalı?

Birçoğumuz bilgisayarlarımıza Skype veya WhatsApp gibi antivirüs ve güvenlik programlarına ses ve görüntülü arama çözümlerinden farklı yazılım biçimleri yükleriz. Ardından, Chrome veya Firefox gibi İnternet tarayıcıları vardır. Genel olarak, programları tek tek yüklüyoruz ve her bir program için kurulum karmaşık olmasa da zaman almaktadır. Ninite girin: aynı anda birden fazla program yüklemek için özel olarak tasarlanmış program yükleme aracını kullanın.

Başvurular ilgili resmi web sitelerinden kurulur ve en son resmi sürümlerin indirilmesi sağlar. Yükleme sırasında isteğe bağlı olan herhangi bir reklam yazılımı, adlandırma veya şüpheli uzantıların seçimini kaldırma seçeneği kullanılarak Ninite tarafından yok sayılır ve engellenir. Ninite ayrıca herhangi bir yazılım güncellemesini zamanında ve verimli bir şekilde uygular; Yüklü programları bir kerede güncellemek yok. Herkesin programı Ninite ile yüklenemez, ancak ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını kontrol etmeye değer.

Ninit’i Nasıl Kullanırım?

Ninite aracını kullanarak, sisteminize yüklemek istediğiniz uygulamaları seçin ve Ninite, seçilen tüm uygulamaları içeren bir yükleme paketini indirir. Ninit birkaç kolay adımda kullanmak için basittir.

 1. Ninite web sitesine gidin: http://ninite.com.
 2. Yüklemek istediğiniz tüm uygulamaları seçin.
 3. Özelleştirilmiş bir yükleyiciyi indirmek için Ninit’i Al’ı tıklayın.
 4. İndirildikten sonra, ilgili uygulamaları seçin, yükleyiciyi çalıştırın ve kalanını Ninite’ye bırakın.

Ninitin Yararları

Ninite, aşağıdaki avantajlara sahip kapsamlı bir uygulama yükleyicisidir:

 • Varsayılan konumlarda varsayılan ayarları kullanarak uygulamaları / programları otomatik olarak yükler.
 • Uygulama ile yüklenmediğinden emin olmak için herhangi bir reklam yazılımını yok sayar ve seçimini kaldırır.
 • 64 bit veya 32 bit sistemlerini otomatik olarak algılar ve ilgili programı yükler.
 • Uygulamalar otomatik olarak bilgisayarın dilinde yüklenir.
 • En son sürüm her zaman güncellemeleri ile birlikte resmi web sitelerinden indirilir.
 • Mevcut yükleme uygulamaları, güncellenmesi gerekmedikçe yoksayılır ve tüm yeniden başlatma istekleri gerçekleştirilir.
 • Ninite indirildiğinde kolay kullanım ve yükleme işlemini çalıştırır.

Her Ninite yüklemesi, uygulamanın yalnızca en son sürümünün yüklü olduğundan emin olmak için kullanılan bir yükleyici kimliği ile damgalanır. Ninite Pro’da, uygulamanın yüklü sürümünü bir dondurma anahtarı kullanarak kilitlemek mümkündür. Pro sürümü ayrıca indirme adımını atlayan ve yükleme işlemini daha hızlı tamamlayan bir indirme önbelleğine sahiptir.

Ninite tarafından indirilebilen ve yüklenebilen uygulamaların listesi kapsamlı ve kullanımı ücretsizdir. Uygulamalar belirli başlıklar altında gruplandırılır – Mesajlaşma, Medya, Geliştirici Araçları, Görüntüleme, Güvenlik ve daha fazlası. Ninite web sitesinde, Chrome, Skype, iTunes, PDFCreator, Foxit Okuyucu, Dropbox, OneDrive, Spotify, AVG, SUPERAntiSpyware, Avast, Evernote, Google Earth, Eclipse, TeamViewer ve FireZilla gibi uygulamaların yüklenebileceği uygulamalar yer almaktadır. . Şu anda, Ninite ve Ninite Pro yüklenebilecek 119 program. Yüklemek istediğiniz uygulama Ninite tarafından listelenmemişse, öneri formları aracılığıyla eklenecek belirli bir uygulama için bir istek göndermek mümkündür.

Uygulamalarınız kurulduktan ve İnternet bağlantısı sağlandıktan sonra, Ninite kurulu uygulamalarınızı düzenli aralıklarla otomatik olarak güncelleyecek şekilde ayarlanabilir; sisteminizin uygulamalarının her zaman çaba harcamanıza gerek kalmadan en güncel sürüm olduğundan emin olun. Uygulama güncellemeleri ve yamalar manuel olarak kontrol edilebilir, otomatik olarak ayarlanır, Ninite Pro’da ‘kilitlenir’, böylece mevcut sürüm değiştirilmez veya manuel olarak güncellenmez.

Güncelleme hakkında daha fazlası
Yüklü bir uygulamanın onarılması gerekirse, Ninite yeniden yükleme / yeniden yükleme bağlantısı aracılığıyla uygulamanın yeniden yüklenmesine izin verir. Yazılım uygulamalarınız canlı bir web arayüzü üzerinden yönetilebilir. Uygulamalar, güncelleme, yükleme veya toplu işlem veya tek tek kaldırma için tek tek seçilebilir. Talimat, makine çevrim içi olduğunda eyleme geçirilecek olan web arayüzü üzerinden çevrimdışı makinelere gönderilebilir. Ancak, Ninite çalışan uygulamaları güncelleyemiyor. Güncelleme etkinleştirilmeden önce güncellenmesi gereken uygulamaların manuel olarak kapatılması gerekir.

Ninite Ninite Nasıl Kullanılır Ninite Nedir

Bir yanıt yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?