WordPress 5.0 “Bebo” Çıktı !

  • Yazar Mehmet Kaplan
  • 4 sene önce
  • 399
  • 4 Dakika
CrytoTap Browser

WordPress 5.0 “Bebo” Çıktı. Güncellemenin en belirgin özelliği benimde kullandığım Yazı Editörü olmuş. Yeni blok tabanlı editörde, güncelleme tanıtımında “sitenizdeki akıcı düzenleme deneyimiyle heyecan verici yeni bir geleceğe giden ilk adım” olarak tanımlamışlar. İlk sitenizi oluşturup oluşturmadığınızı, blogunuzu yenilemeyi ya da yazı için kod yazıp yazmadığınızı, içeriğin nasıl görüntülendiğine ilişkin daha fazla esnekliğe sahip oluyoruz.

Editörden bir görüntü

Yeni blok tabanlı düzenleyici, içeriğinizin hiçbirinin ziyaretçilerinize gösterilme şeklini değiştirmez. Yapacağınız şey, herhangi bir multimedya türünü bir araya getirmenize ve kalbin içeriğine yeniden düzenlemenize izin vermektir. Her içerik parçası kendi bloğunda olacak; Kolay manevra için ayrı bir sarıcı. Bir HTML ve CSS türünden daha fazla iseniz, bloklar yolunuza çıkmayacak. WordPress, süreci basitleştirmek değil, süreci kolaylaştırmak için burada.

Varsayılan olarak tonlarca blok var ve her gün topluluk tarafından daha fazla ekleniyoruz. Başlamanıza yardımcı olacak bloklardan birkaçı:

İnşa Özgürlüğü, Yazma Özgürlüğü

Bu yeni düzenleme deneyimi, tasarımın yanı sıra içeriğin daha tutarlı bir şekilde ele alınmasını sağlar. İstemci siteleri oluşturuyorsanız, yeniden kullanılabilir bloklar oluşturabilirsiniz. Bu, müşterilerinizin sürekli yeni bir içerik eklerken, sürekli bir görünüm ve izlenim sağlamasına olanak tanır.

Çarpıcı Yeni Varsayılan Tema

Yeni editörün gücünü gösteren yeni bir varsayılan tema olan Yirmi Ninete’le tanışın.

Blok düzenleyici için tasarlandı

Yirmi Nineteen, varsayılan olarak 5.0’da bulunan bloklar için özel stiller içeriyor. Tema boyunca editör stillerini kapsamlı bir şekilde kullanır.Bu şekilde, içerik düzenleyicinizde yarattığınız, sitenizin önünde gördüğünüz şeydir. 

Basit, tip odaklı düzen

Klasik serif gövde metniyle eşleştirilen geniş bir alan ve modern sans-serif başlıklarına sahip Twenty Nineteen, hareket halindeyken güzel olacak şekilde tasarlanmıştır. Yükleme hızını artırmak için sistem yazı tiplerini kullanır. Artık yavaş ağlarda uzun beklemeyin!

Tüm siteler için çok yönlü tasarım

Yirmi bin dokuz, çok çeşitli kullanım durumları için çalışacak şekilde tasarlanmıştır. İster bir fotoğraf blogu yayınlıyor, ister yeni bir iş kuruyor, ister kâr amacı gütmüyorsa, Twenty Nineteen ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar esnektir.


Geliştirici Mutluluğu

korumak

Bloklar, kullanıcıların içeriği doğrudan değiştirebilmeleri için rahat bir yol sağlarken, içerik yapısının yanlışlıkla kod düzenlemeleriyle kolayca rahatsız edilmemesini sağlar. Bu, geliştiricinin çıktıları kontrol etmesine, düzenlemeler boyunca korunan ve kolayca kırılmamış olan parlatılmış ve semantik işaretleme oluşturmasına izin verir.

oluşturmak

Müşterileriniz için sezgisel kontrollerle kolayca blok oluşturacak geniş bir API ve arayüz bileşenleri koleksiyonundan yararlanın. Bu bileşenlerin kullanılması sadece geliştirme çalışmalarını hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda tüm kullanıcılara daha tutarlı, kullanılabilir ve erişilebilir bir arayüz sağlar.

tasarlamak

Yeni blok paradigması, kullanıcı ihtiyaçlarını çözme konusunda bir keşif ve hayal gücü yolunu açar.Birleşik blok ekleme akışıyla, müşterilerinizin ve müşterilerinizin her tür içerik için blok bulup kullanması daha kolaydır.Geliştiriciler, zor API’larla uğraşmak yerine vizyonlarını yürütmeye ve zengin düzenleme deneyimleri sunmaya odaklanabilir.

Wordpress Wordpress 5.0 WordPress 5.0 "Bebo" çıktı

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?